Idén január 31-én rendezte iskolánk a diáknapot. A 11. évfolyam szervezésében a nap a szórakozásról és a felszabadultságról szólt.
Reggel a diákparlament keretein belül a két DÖK-jelölt csapat élőben is megmutathatta magát és kampányát a diákságnak. Emellett kérdéseket tehettek fel egymásnak, melyekben kételyeiket is kimutathatták a másik csapat programterveiről. Ezt követte a szinte egész napon át tartó szavazás a Teams felületén. A parlament végeztével következhetett a napnak egy izgalmasabb része: az osztályok elindulhattak az iskola különböző termeibe, ahol már várták őket a diáktársaik.
A 11. évfolyam diákjainak a projekthét a diáknap megtervezéséről szólt: a 11.A osztály a 7. és 8. évfolyamnak készítette elő a feladatokat, melyekhez a földszint, illetve az első emelet tantermeit használhatták. A választék nagyon színes volt: például a rajzteremben alkothattak a diákok “vakon”, de megtapasztalhatták, hogy vajon mindig nyer-e a bank. A tanulók nagy örömére a kémiateremben zajló kvíznek nem volt köze a kémiához.
A 11.D osztály szintén játékos feladatokat készített elő: a 9-10. évfolyam tanulóit a 2. és 3. emeleten várták az izgalmas feladatok. Ilyen volt például a SzIG Pub, ahol többek közt sörpongban, csocsóban, pingpongban vagy dartsban versenyezhettek a diákok. A vírus nevezetű programban egy szabadulószoba várta a vendégeket, melyben fejtörőkön keresztül, egy titokzatos ellenszer összeállításával teljesíthették a játékot. Ezeken kívül a diákok ellátogathattak a SzIG Casino, a Gaming Zone, a Logiscool, a Szójátékok, az Alkotók sarka, valamint a Konyha Kupa nevezetű állomásokra.
A tornaterem aprólékos elrendezése és a ruhatár a 11.B, a dekoráció, illetve a díszteremben található büfé pedig a 11.C diákjainak a keze munkáját dicsérte. A négy osztályfőnök nagy támogatással instruálta, felügyelte a diákjait egész héten: Molnárné Dukai Éva, Juhászné Sebestyén Andrea és Horváth Violetta tanárnők, valamint Koloszár Balázs tanár úr.
Polgár Tamara, 11.B osztályos tanuló véleménye:
„A B-sek (azaz mi) a tornateremben dolgoztunk, és igazából irányítottuk a diákokat a helyükre, és mi vezettük a ruhatárakat is. Az egész szervezéshez komoly összhang kellett, és már csütörtök délután össze kellett pakolni mindent, amit tudtunk. Tehát ekkor kerültek fel a dekorációk, és ekkor lett berendezve a tornaterem. Az egész projekthéten a diáknapnak a szervezése volt a feladatunk. Szponzorokat is nekünk kellett gyűjteni, úgyhogy sok embernek az volt a feladata, hogy járja a várost. Pénteken én a ruhatárban kezdtem, aztán utána, mivel nem volt más feladatom, szabadon járhattam a suliban, és sok állomást ki is próbáltam. A nap legjobb része viszont szerintem a produkciók voltak. Dominik az osztálytársam, és azért láttuk rajta, hogy mennyit dolgozik az egésznek a szervezésén, és szerintem nagyon humoros produkciót tudott a színpadra vinni.”
A feladatok után következhettek a nap fénypontjai: az előadások. Iskolánk zenekara Kotány Márk tanár úrral és Molnárné Dukai Éva tanánővel kiegészülve, Siától a Snowman, valamint a Blahalouisianától a Lábnyomunk a hóban című számokkal léptek színpadra, akiket iskolánk férfikórusa követett a Hoist the Colourszel, valamint a Wellermannel. Az előadásokat a diákság, majd a tanárok produkciója zárta. Előbbiben a szereplők azt mutatták be, hogy ők miképpen képzelnek el egy nagyszünetet a tanáriban. Mindezt teljes beleéléssel, tanáraink jellegzetes tulajdonságainak tökéletes bemutatásával tették elképesztően humorossá és emlékezetessé a produkciójukat, a tehetséges rendező pedig Szedenics Dominik (11.B) volt. Deák Máté (12.D) engedett betekintést az előadás hátterébe: „A diáknapi produkció próbái jó hangulatban teltek, nagy összhang volt köztünk. Mindenkihez illett a tanári szerepe, és jól tudott azonosulni vele. Az előadás napján volt bennünk egy kis izgalom, de úgy gondolom, hogy jól sikerült, és a vártnál nagyobb volt a siker!”
A napot tanáraink zárták: előadásukban betekintést kaptunk, milyenek is voltak a diákéveik a 80-as években. Szereplőik között felismerhetőek voltak a tipikus jellemek, mint például a „stréberek”, a „menő csajok”, a „hanyag srácok”, a „sportosak”, mindezt megfűszerezve tanáraink jelenlegi személyiségjegyeivel. Zárásul megtáncoltatták a diákságot, amellyel tényleg emlékezetessé varázsolták a produkciójukat. A legnagyobb tapsot talán itt mégis a rendező, Juhászné Sebestyén Andrea tanárnő kapta, akinek köszönhetően biztos, hogy mindenki számára emlékezetes maradt az előadás.
A napot lezárva következett az eredményhirdetés, melyben a délelőtti programokon, az osztályok tanulói által szerzett pontokat összesítve álltak össze a helyezések:
Eredmények:
7-8. évfolyam:
- helyezett: 8.B
- helyezett: 7.B
- helyezett: 8.A
- helyezett: 7.A
9-10. évfolyam:
- helyezett: 10.A
- helyezett: 10.C
- helyezett: 10.D
- helyezett: 10.B
- helyezett: 9.B
- helyezett: 9.A
- helyezett: 9.C
- helyezett: 9.D
Különdíjasok:
Queen of the Music: Nagy Alexa 7.A
Legjobb rapper: Staub Vince 8.A
Legjobb rapbanda: Binzberger Mira, Galambos Kata, Darcsi Zsófia, Bagócsi Hanna, Csonka Máté 8.A
Leghangosabb: Varga Gergő 7.B
Legtalálékonyabb: Berky Orsolya 7.B
Legjobb előadó: Gál Fanni tanárnő
A lelkes: Illés Gréta 8.B
Legjobb táncos: Radics Viktória tanárnő, Karó Zoltán Dániel 7.A
Legtöbbet segítő: Somogyi Csilla tanárnő
Legtöbb kitalált sztori: Bártfai Nóra 7.B
Legjobb kérdések: Horváth Bende 7.A
A póker ásza: Szalai Júlia 9.C
A darts királya: Fessler Ákos 9.A
A pingpongbajnok: Polgárdy Tamás 9.B
A Fifa legnagyobb királya: Kozma Félix 10.A
Az autóversenyzés legnagyobb ásza: Büki Koppány 9.A
Másnap, február 1-jén este a csendes Ferenczy János utcát diákok zaja verte fel: a Vasvilla előtt gyülekeztek a széchenyisták, akik izgatottan várták a diákbál kezdetét. A témához nagyon jól passzolóan (‘80-as évek) a nyitótánc zenéi is ebből az évtizedből voltak összevágva, és mindenki igyekezett korhűen öltözni: a lányok körében a pöttyös szoknyák és a masnik a hajakban tették még színesebbé a forgatagot. A fiúk közül is többen kitettek magukért, de talán a legnagyobb szenzáció mégis egy robot volt: mint később kiderült a maszk Szentkirályi Andrást (12.D) rejtette.
Tíz óra felé közeledett az este, mikor átmenetileg félbeszakadt az éjjel: az előző nap leadott szavazatok alapján kiderült a DÖK-választás eredménye: az RNW csapat nyert. Ezúton is gratulálunk nekik: Rédecsi Ludovikának, Nadray Laurának (mindketten 10.D) és Wratschko Noelnek (10.A).
A jó hangulathoz az alapot a Showtime bulizenekar szolgáltatta (olykor kiegészülve Nadray Nórával, 2024-ben végzett tanulónkkal, illetve a 12.B osztályos Ilyés Álmossal). A ‘80-as évek zenéi mellett igyekeztek megörvendeztetni minket olyan közkedvelt dalokkal, mint például a Reptér, melynél szinte mindenki lerohant a tánctérre énekelni. A bálnak viszont volt más emlékezetes pillanata is: az Ocho Macho Jó nekem, illetve Máté Péter Azért vannak a jó barátok című szerzeményekre mindenki összekapaszkodott, és egy nagy körben állva énekelte a dalokat.
Egy fantasztikus estét hagyhattunk ismételten magunk mögött, amely mindenki számára tartogatott felejthetetlen pillanatokat, és jó lesz rá visszaemlékezni.
Fotók: Erhardt Márton 10.C
Pauer Márk 10.D, Sipőcz Dóra 11.C